Previous slide
Next slide

JESTEŚ TUTAJ - Komunikat o rozpoczęciu kontroli nieruchomości pod względem przyłączenia ich do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Komunikat o rozpoczęciu kontroli nieruchomości pod względem przyłączenia ich do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

KOMUNIKAT

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Spółka z o.o. informuje, że podstawowym warunkiem korzystania z urządzeń w zakresie dostawy wody i odprowadzania ścieków jest umowa, która określa istotne warunki pomiędzy Odbiorcą i Dostawcą zgodnie z Ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858 z późn. zm.). Złożenie wniosku o zawarcie umowy na dostawę wody i odprowadzanie ścieków należy do obowiązków Odbiorcy.

Bezumowny pobór wody oraz bezumowne odprowadzanie ścieków (w tym również ścieków pochodzących z wód opadowych i roztopowych) jest wykroczeniem i podlega sankcji karnej, którą wymierza Sąd Grodzki w postaci wyroku skazującego na karę grzywny w wysokości do 10 000 zł, a nawet na karę ograniczenia wolności.

Informujemy, że Spółka rozpocznie od miesiąca stycznia 2011 roku kontrolę nieruchomości pod względem przyłączenia ich do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

W przypadku stwierdzenia, że odbiorca bez podpisania umowy wprowadza ścieki do urządzeń kanalizacyjnych, sankcją wobec właściciela nieruchomości będzie natychmiastowe skierowanie wniosku i wszczęcie postępowania o wykroczenie, zgodnie z art. 28 wyżej cytowanej Ustawy.

Ponadto oświadczamy, że w takim przypadku Spółka rozważać będzie wszczęcie procesu cywilnego o zapłatę odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z sieci wodociągowej lub/i kanalizacyjnej. Zawiadamiamy, że w przypadku odbiorców, którzy w terminie do dnia 30 czerwca 2011 roku dobrowolnie zgłoszą się do naszego Przedsiębiorstwa w celu zawarcia umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków – Spółka odstąpi od wszczęcia postępowania o wykroczenie.

Prezes Zarządu
Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o.
(-) Grzegorz JELONEK

Komunikat o rozpoczęciu kontroli nieruchomości pod względem przyłączenia ich do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.PDF

Archiwa
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930