Previous slide
Next slide

JESTEŚ TUTAJ - Podpisanie umowy na „Rozbudowę i modernizację komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie”

Podpisanie umowy na „Rozbudowę i modernizację komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie”

Podpisanie umowy na „Rozbudowę i modernizację komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie”,

W dniu 17 lutego 2017r. w siedzibie ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. podpisano umowę na realizacje inwestycji pod nazwą „ Rozbudowa i modernizacja komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie”, realizowanej ze wsparciem finansowym z NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (85% dofinansowania). Umowa została podpisana uroczyście przez Prezesa Zarządu ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. – Grzegorz Jelonka oraz Przez Prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EKOWODROL  Sp. z o.o. – Pana Lecha Wojciechowskiego. Podpisanie umowy zaszczycili swoją obecnością Burmistrza Trzebiatowa Pan Józef Domański oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZWIK Trzebiatów Sp. z o.o. Pana Grzegorz Olejniczak.

W wyniku postepowania przetargowego na wykonawcę inwestycji na wykonawcę tego zadania wybrane zostało konsorcjum firm:

  1. Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EKOWODROL  Sp. z o.o. z Koszalina – lider konsorcjum  oraz
  2. „FAMBUD” – Jerzy Pietrzak Sp. z o.o. ze Skierniewic – partner konsorcjum

Wybrana oferta opiewa na kwotę 11 844 000 zł netto (14 568 120,00 zł brutto).

Planowane przedsięwzięcie pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie” polegać będzie na przebudowie i modernizację mechaniczno-biologicznej komunalnej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Chełmie Gryfickim, gm. Trzebiatów przy drodze wojewódzkiej Trzebiatów – Dziwnówek, w odległości ok. 1,5 km od granicy Trzebiatowa, dostosowując jej parametry do potrzeb oczyszczania ścieków
z całego obszaru gminy Trzebiatów. Realizacja inwestycji podyktowana jest koniecznością zwiększenia przepustowości obiektu zarówno w zakresie dopływających ścieków, jak i wytwarzanych w procesie oczyszczania osadów ściekowych. Celem równoległym i nie mniej istotnym jest wyeliminowanie uciążliwości obiektu dla otoczenia, czego powodem jest także niewystarczające zaawansowanie zastosowanych rozwiązań technicznych. Wymagają one modernizacji oraz uzupełnienia o nowe obiekty funkcjonalne. Stopień zużycia urządzeń i obiektów kubaturowych kwalifikuje oczyszczalnię do gruntownej przebudowy. Nowoczesne techniki i technologie oczyszczania pozwalają maksymalnie wykorzystać istniejącą infrastrukturę oczyszczalni i na czynnym obiekcie dokonać stosownych zmian. Co istotne, zwiększenie przepustowości oczyszczalni pozwoli na przyjęcie ścieków komunalnych od nowo powstających obiektów wielkogabarytowych takich jak np. Sandra SPA – BiS w Mrzeżynie czy powstający równolegle kompleks firmy BURCO w Rogowie przy jeziorze Resko.

Na początku  marca br. planowane jest przekazanie placu budowy dla wykonawcy, co oznacza faktyczne rozpoczęcie realizacji inwestycji. Zakończenie prac planowane jest na 30 września  2018r., a oddanie do użytkowania do 30 listopada 2018r.

Jest to największa inwestycja w historii ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.  i największa jak będzie w najbliższych latach realizowana w naszej gminie oraz w powiecie gryfickim. W wyniku jej realizacji zwiększy się zdolność oczyszczalni do oczyszczania ładunku ścieków z 25 000 RLM do 35 000 RLM oraz zwiększy bezpieczeństwo oczyszczania ścieków i funkcjonowania oczyszczalni ścieków.

 

Archiwa
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031