Previous slide
Next slide

JESTEŚ TUTAJ - Podpisanie umowy na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie.

Podpisanie umowy na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie.

ZWiK Trzebiatów sp. z o.o. podpisał umowę na „Przebudowę i rozbudowę stacji  uzdatniania wody w Mrzeżynie ”.

 

 

W dniu 17 października 2017r. w siedzibie ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. podpisano umowę na realizacje inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie”, realizowanej ze wsparciem finansowym z NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Umowa została podpisana uroczyście przez Prezesa zarządu ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. – Grzegorz Jelonka oraz Przez Prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EKOWODROL  Sp. z o.o. – Pana Lecha Wojciechowskiego.

Wykonawca został wyłoniony w wyniku postepowania przetargowego na realizacje inwestycji.

Wybrana oferta opiewa na kwotę 1 365 000 zł netto.

Kwota dofinansowania uzyskana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przez ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. wynosi 870 187,00 zł.

Przedsięwzięcie pod nazwą „ Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie” polegać będzie m.in. na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych części starych budynków magazynowych, budowie nowego budynku hali filtrów na terenie stacji uzdatniania wody, budowie nadziemnego żelbetowego zbiornika o pojemności 70m3, modernizacji części technologicznej stacji, a  także na montażu nowej instalacji elektrycznej i sterowniczej, w ramach której zostanie wykonana i zastosowana pełna automatyzacja procesów technologicznych uzdatniania wody, zamontowany zostanie  stacjonarny wewnętrznego agregat prądotwórczy oraz wykonany zostanie monitoring i wizualizacja procesów technologicznych.

Realizacja tej inwestycji podyktowana jest koniecznością poprawy jakości wody dostarczanej dla mieszkańców Mrzeżyna i Rogowa.

Celem inwestycji jest zapewnienie odbiorcom wymaganej ilość wody oraz uzdatnienie dostarczanej wody do parametrów spełniających wymogi jakim powinna odpowiadać woda do picia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Celem szczegółowym jest wyeliminowanie przekroczeń barwy, mętności i żelaza występujących okresowo w wodzie w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi, których powodem jest niewystarczające zaawansowanie technologiczne funkcjonujących od wielu lat rozwiązań technicznych zastosowanych przy budowie tej stacji oraz rosnące z każdym rokiem standardy jakościowe wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dlatego też funkcjonujące obecne urządzenia oraz zastosowana technologia na stacji wodociągowej wymagają modernizacji oraz uzupełnienia ich o nowe obiekty funkcjonalne (stacja filtrów), a stopień zużycia tych urządzeń i obiektów kubaturowych kwalifikuje stację wodociągową do gruntownej przebudowy.

Przekazanie placu budowy dla wykonawcy i faktyczne rozpoczęcie prac przy realizacji tej inwestycji rozpocznie się niebawem. Zakończenie prac i oddanie zmodernizowanej stacji uzdatniania wody do użytkowania planowane jest przed rozpoczęciem nowego sezonu turystycznego w roku  2018r.

Po, będącej obecnie w fazie realizacji, rozbudowie i modernizacji komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie jest to kolejna duża inwestycja ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.  realizowana w naszej gminie oraz w powiecie gryfickim z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Prezes zarządu

ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.

 

Grzegorz Jelonek

Notatka-prasowa-SUW-Mrzeżyno

Archiwa
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031