Previous slide
Next slide

JESTEŚ TUTAJ - Podpisano umowę na remont sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Pocztowej w Mrzeżynie

Podpisano umowę na remont sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Pocztowej w Mrzeżynie

W dniu 23 października br. w siedzibie ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. pomiędzy Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów Sp. z o.o. reprezentowanym przez Prezesa zarządu Pana Grzegorza Jelonka oraz firma ZUBWiT Cezary i Dariusz Mętlowie z Reska reprezentowaną przez Pana Dariusza Mętla, podpisano umowę na realizacje inwestycji pod nazwą „Przebudowa wraz z rozbudową sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Pocztowa, Nadmorska w Mrzeżynie ”

Wykonawcę robót wyłoniono w wyniku postepowania przetargowego. Wybrana oferta opiewa na kwotę blisko 300 000 zł netto i zostanie zrealizowana ze środków własnych ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.

Przedsięwzięcie polegać będzie na przebudowie i modernizacji istniejących w ulicy Pocztowej oraz części ulicy Nadmorskiej sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami.

Ponadto, w wyniku zawartego przez ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. porozumienia zawartego z firmą MTM Consluting oraz Gminą Trzebiatów, wybudowana zostanie również w ulicy Pocztowej oraz części ul. Nadmorskiej i Al. Tysiąclecia nowa kanalizacja deszczowa, która połączeniu jej z kanalizacja deszczowa w ul. Kopernika pozwoli odbierać wody opadowe i roztopowe z dużej części ulicy Nadmorskiej, Pocztowej oraz z części Al. Tysiąclecia i odprowadzać je do kanalizacji deszczowej w ul. Kopernika i dalej na polder.

Po zakończeniu prac w ulicy Pocztowej zostanie położona nowa nawierzchnia drogowa oraz wybudowane nowe chodniki.

Realizacja inwestycji poprawi zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków oraz  umożliwi dalszy rozwój Mrzeżyna, a także poprawi estetykę ulicy Pocztowej, poprzez położenie nowej nawierzchni ulicy i budowę nowych chodników.

Przekazanie placu budowy dla Wykonawcy nastąpiło w dniu wczorajszym, wobec czego należy się spodziewać, że prace rozpoczną się lada dzień. Zakończenie inwestycji planowane jest na wiosnę 2019r. przed długim weekendem majowym.

 

Prezes Zarządu

ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.

Grzegorz Jelonek

Archiwa
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930