Previous slide
Next slide

JESTEŚ TUTAJ - Poprawa jakości wody w Mrzeżynie i Rogowie

Poprawa jakości wody w Mrzeżynie i Rogowie

Poprawa jakości wody w Mrzeżynie i Rogowie

Uruchomiono halę filtrów wody na stacji  uzdatniania wody w Mrzeżynie.

Miło nam poinformować Mieszkańców Mrzeżyna i Rogowa, że w ubiegłym tygodniu w ramach realizacji inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mrzeżynie”, realizowanej przez ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o. ze wsparciem finansowym z NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, uruchomiono halę filtrów. Woda ze studni na ujęciu Mrzeżyno, podawana do sieci wodociągowej jest oczyszczana w nowo wybudowanych i uruchomionych filtrach.

W wyniku czego znacznej i mamy nadzieję, że zauważalnej poprawie uległa jakości wody dostarczanej dla mieszkańców Mrzeżyna i Rogowa – szczególnie w zakresie parametrów barwy, mętności i zawartości żelaza. Przeprowadzone przez akredytowane laboratorium badania wody wskazują, że wyeliminowane zostały występujące okresowo przekroczenia barwy, mętności i żelaza w wodzie w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Mamy nadzieję, że mieszkańcy także już zauważyli poprawę jakości wody w swoich kranach.

Na stacji uzdatniania trwają jeszcze końcowe prace związane z realizacją projektu, dotyczące przede wszystkim zagospodarowania terenu stacji. Całkowite zakończenie prac oraz zakończenie projektu planowane jest do końca sierpnia 2018r.

Po, będącej obecnie w fazie realizacji, rozbudowie i modernizacji komunalnej oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie jest to kolejna duża inwestycja ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.  realizowana w naszej gminie oraz w powiecie gryfickim z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Prezes zarządu

ZWiK Trzebiatów Sp. z o.o.

 

Grzegorz Jelonek

Poprawa-jakości-wody-w-Mrzeżynie-i-Rogowie

Archiwa
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031